شناسه خبر: 286            تاریخ ثبت خبر: یکشنبه 1 دی 1398

آغاز همکاری خانه فرهنگ صدوقی با دانشگاه ادیان و مذاهب قم

خانه فرهنگ صدوقی و دانشگاه ادیان و مذاهب قم در راستای تربیت نیروی متخصص و فعالیت‌های پژوهشی، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

بنابر این گزارش، موسسه خانه فرهنگ صدوقی با دانشگاه ادیان و مذاهب قم، تفاهم‌نامه همکاری در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی و فعالیت‌های بین‌المللی امضا کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب در سخنانی در این دیدار اظهار داشت: دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران است که با توجه به صبغه حوزو‌ی، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت‌‌و‌گو با پیروان آن‌ها با تکیه بر مشترکات آنان، تلاش کرده است.

وی افزود: این دانشگاه در جهت‌ هم‌بستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه‌های اهل‌بیت(ع) به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می‌نماید.

بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه ادیان و مذاهب، حجت‌الاسلام والمسلمین نواب تأکید کرد: همکاری با خانه فرهنگ صدوقی با پشتوانه عظیم بیت شهید محراب آیت‌الله صدوقی، آغازگر تحول اساسی در حوزه تربیت نیروی متخصص در آن منطقه خواهد بود.

گفتنی است در این تفاهم نامه مقرر شد علاوه بر پذیرش دانشجو در دوره‌های کوتاه‌مدت و غیرحضوری، پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا با امکان برگزاری کلاس‌ها در استان یزد فراهم شود.

حجت‌الاسلام والسملیمن محمد صدوقی نیز با اشاره به روی‌کرد و اهداف خانه فرهنگ صدوقی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در این مؤسسه اظهار داشت: خانه فرهنگ صدوقی در راستای رسالت حرفه‌ای خود، برای رفع نیازهای فرهنگی و اجتماعی جامعه تلاش می‌کند. هرچند مسائل این دو حوزه بسیار گسترده و متنوع است اما می‌کوشد با ابزار آموزش راه را برای تربیت نیروی متخصص با هدف تولید فکر هموار کند. بر این اساس علاوه بر فعال‌سازی یک مرکز علمی کاربردی در حوزه فرهنگ و هنر، اکنون با همکاری دانشگاه ادیان و مذاهب، نیروی متخصص با تحصیلات آکادمیک در حوزه دین را در دستور کار قرار داده است.

امتیاز شما به این خبر:
منبع خبر:‌ تعداد مطالعه:

عناوین خبری مرتبط

- گرامیداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی

- یادداشت تسلیت به مناسبت درگذشت دو همراه شهید صدوقی

- گزارش تصویری از خانه تاریخی شهید صدوقی

- اطلاعیه درباره عدم برگزاری روضه دهه آخر صفر در خانه شهید صدوقی

- عکسی دیده نشده از تلاشهای صدوقی در زلزله طبس

- پیام تسلیت به مناسبت درگذشت امام جمعه موقت یزد

- اطلاعیه دفتر شهید محراب درباره سالگرد مراسم شهادت آیت الله صدوقی

- درخواست از مردم برای همدلی در برابر ویروس کورنا

- برگزاری بیستمین نشست شب یزد

- گزارش تصویری-هفدهمین نشست شب یزد