شایسته است تعبیر زیبای امام از شخصیت شهید صدوقی بر در و دیوار شهر یزد نصب شود. این تعبیر تاکید می کند که شهید صدوقی، نه تنها شخصیتی استانی و حتی ملی، بلکه شخصیتی بین المللی است زیرا دایره اسلام به یک شهر و کشور محدود نیست.

شایسته است تعبیر زیبای امام از شخصیت شهید صدوقی بر در و دیوار شهر یزد نصب شود. این تعبیر تاکید می کند که شهید صدوقی، نه تنها شخصیتی استانی و حتی ملی، بلکه شخصیتی بین المللی است زیرا دایره اسلام به یک شهر و کشور محدود نیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از یزد، مراسم بزرگداشت شهید محراب آیت‌الله صدوقی و امام جمعه فقید یزد، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی صدوقی شامگاه سه شنبه 11تیر در مسجد روضه محمدیه یزد برگزار گردید.

در این مراسم آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد، فلاح زاده استاندار یزد، مسئولان لشکری و کشوری و طبقات مختلف مردم حضور داشتند.

آیت الله حسینی بوشهری مدیر حوزه های علمیه طی سخنانی در این مراسم ابراز داشت: طبق آیات و روایات ایمان به خدا، علم، هدایت جامعه و جهاد، موجب سعادت دنیا و آخرت می شود و شهید صدوقی واجد تمام این ویژگی ها بود.

وی با اشاره به جایگاه علم و علما در منابع دینی گفت: طبق روایتی از امام صادق علیه السلام، در روز قیامت قلم علما بر خون شهدا برتری و رجحان دارد. زیرا اگر عالم نباشد، فرهنگ شهادت در جامعه معنا پیدا نمی کند و افتخار مردم یزد این است که آیت الله صدوقی، هم عالم بود و هم شهید در راه خدا.

عضو مجلس خبرگان رهبری به نقش آفرینی شهید صدوقی در قبل و بعد از انقلاب اشاره و تصریح کرد: ابهت و شجاعت شهید صدوقی در پیشبرد نهضت امام خمینی(ره)، بسیار تاثیرگذار بود و نقش آفرینی ایشان در نهضت امام محدود و محصور به یزد نبود به طوری که در سفر به بسیاری از استان ها، بیانات و اطلاعیه های ایشان را در کنار اطلاعیه های حضرت امام مشاهده می کردیم و کل کشور از ایشان بهره مند بود.

وی ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز با قامتی استوار در کنار امام قرار گرفت و در دوران دفاع مقدس، مایه دلگرمی رزمندگان و عامل رفع نیازهای جبهه بود. ضمن اینکه خدمات اجتماعی فراوانی نیز از خود به یادگار گذاشت که از جمله می توان به مجتمع آموزشی شهید صدوقی در قم اشاره کرد که به واسطه دوراندیشی، همت بلند و توکل ایشان به خدای متعال، امروز صدها و هزاران  نفر از طلاب در این مجتمع تحصیل می کنند.

آیت الله حسینی بوشهری به تعبیر حضرت امام بعد از شهادت آیت الله صدوقی اشاره کرد و گفت: همین جمله برای معرفی آن شهید سعید کفایت می کند که فرمود: "اینجانب دوستی عزیز را از دست دادم و اسلام خدمتگزاری متعهد و ایران فقیهی فداکار و استان یزد سرپرستی دانشمند را از دست داد" شایسته است که این جمله امام بر در و دیوار شهر یزد نصب شود. این تعبیر تاکید می کند که شهید صدوقی، نه تنها شخصیتی استانی و حتی ملی، بلکه شخصیتی بین المللی است زیرا دایره اسلام به یک شهر و کشور محدود نیست.

وی همچنین ضمن تجلیل از شخصیت مرحوم حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی صدوقی امام جمعه فقید یزد اظهار داشت: ایشان کم حرف و صبور بود و با افراط و تفریط مخالفت می کرد.

آیت الله حسینی بوشهری افرود: آن مرحوم نقش فوق العاده ای را در کنار پدر شهیدش ایفا کرد به طوری که برخی این رابطه را به رابطه مرحوم حاج احمد خمینی و حضرت امام تشبیه می کنند.

وی از اقدامات صورت گرفته برای روشن ماندن چراغ این بیت قدردانی کرد.

مدیر حوزه های علمیه در پایان این مجلس بر سر مزار شهید صدوقی و حجت الاسلام والمسلمین صدوقی حاضر شد و برای ایشان فاتحه قرائت کرد.

    یکشنبه 24 اردیبهشت 1396     |     1232 |